Harika uçuş fırsatlarını keşfedin

Nereden

Nereye

Gidiş Ekle

Yolcu Seçin

1 Yolcu

Sınıf Seçin

Tümü

Nereden

Nereye

Gidiş Ekle

Dönüş Ekle

Yolcu Seçin

1 Yolcu

Sınıf Seçin

Tümü

UÇAK BİLETİ KAMPANYALARI

  HES Kodu Nedir?

  Covid-19 salgınının kontrol altında tutulmasının sağlanması çalışmaları kapsamında; hastalığa yol açan virüsün yayılmasını önlemek ve baskılamak amacıyla, Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterlere göre yurt içi uçuşlara kabul edilmeyecek yolcuların havalimanına gelmeden önce bilgilendirilmesi için kullanılacak 10 haneli alfanümerik bir koddur.

  HES Kodumu Nasıl Alabilirim?

  Hayat Eve Sığar mobil uygulaması aracılığıyla ya da aralarında boşluk olacak şekilde HES, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son son 4 rakamı ve HES kodunuz için geçerli olması gereken gün sayısını yazıp (Örnek: HES 12345678901 5376 30) 2023’e SMS yollayarak edinebilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar’ uygulamasını IOS ve Android linkleri üzerinden telefonunuza indirebilirsiniz.

  Bilet Satın Alma/Rezervasyon İşleminde HES Kodunu Hangi Aşamada Gireceğim?

  Bilet satın alımı sırasında yolcu bilgileri doldurulduktan sonra aşağıda gösterilen sayfada ilgili alanlara her yolcu için ayrı ayrı HES kodunuzu girmeniz gerekmektedir. Ayrıca checkin ve diğer bilet işlemleriniz esnasında gerekli durumlarda HES kodunun rezervasyondaki her bir yolcu için tekrar doğrulanması istenebilir.

   

   

  HES Kodu Hakkında Önemli Bilgiler

  • Yurt içi uçuşlarda biletleme/rezervasyon ve check-in aşamalarında her bir yolcu için ayrı ayrı girilmesi zorunludur. HES kodu olmadan ilgili işlemler tamamlanamaz.
  • HES kodu ‘Seyahat İzin Belgesi’ yerine geçmemektedir.
  • HES kodları uçuşa 24 saat kala kontrol edilir ve yolculara uçuşları hakkında bilgilendirme yapılır. Sağlık Bakanlığınca seyahatine onay verilmeyen yolcular uçuşa kabul edilmeyecektir.
  • HES kodunun bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Kod temini sırasında belirlenmekte olan bu sürenin dönüş uçuşunun tarihinden itibaren en az 7 gün boyunca daha geçerli olması gerekmektedir, aksi durumda rezervasyonunuz onaylanmayacaktır.
  • Bebek yolcular için HES kodu teminine gerek bulunmamaktadır.
  • Aynı PNR’da bulunan yolculardan HES kodu uygunluğu verilmeyenler bulunuyorsa ilgili kısıtlama o yolcu(lar) için geçerli olacaktır. Aynı PNR’da bulunan ve HES kodu uygunluğu verilen yolcu(lar) seyahatlerini gerçekleştirebilir.
  • Mevcut olan HES kodunuzun geçerlilik süresi sonlandıysa yukarıda bahsedilmiş olan kanallar vasıtasıyla yeniden kod temin edebilirsiniz.

  Hayat Eve Sığar Kodu Hakkında Sık Sorulan Sorular

  HES kodumun süresi var mı?

  HES kodunuz belirli bir süreliğine geçerlidir. HES kodunuzun geçerlilik süresinin uçuş tarihinizi kapsadığından emin olunuz.

  HES kodum olmadan uçuşlara katılabilir miyim?

  HES kodu ile sağlıklı ve güvenli bir uçuş ortamı amaçlanmaktadır. Geçerli bir HES kodu bulunmayan yolcularımız yurt içi uçuşlara kabul edilmeyecektir.

  Yurt dışı uçuşlarda HES kodu zorunluluğu var mıdır?

  HES kodu şu anda yurt dışı uçuşlarda zorunlu değildir. Sağlık Bakanlığımızın vereceği karara göre yine bu sayfa üzerinden siz değerli misafirlerimize yurt dışı uçuşlarımız ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

  Dış hat bağlantılı iç hat uçuşlarda HES kodu zorunluluğu var mı?

  HES kodu şu anda dış hat bağlantılı iç hat uçuşlarda zorunlu değildir. Sağlık Bakanlığımızın vereceği karara göre yine bu sayfa üzerinden siz değerli misafirlerimize bilgilendirme yapılacaktır.

  HES kodumun geçerlilik süresi biterse yeniden HES kodu alabilir miyim?  

  Evet, HES kodu edinme işlemini tekrar gerçekleştirerek kodu yeniden temin edebilirsiniz.

  Rezervasyon kaydımda (aynı PNR’da) yer alan kişilerden birisinin HES kod statüsü uçuş için uygun değil ise ne yapmalıyım? 

  Statüsü uçuşa uygun olmayan yolcu ile aynı PNR’da bulunan ve uçuş engeli bulunmayan diğer yolcularımız uçuşlarını gerçekleştirebilirler. Sadece uçuşa uygun olmayan yolcu için ya da rezervasyona bağlı diğer yolcularımız için biletinizi koronavirüs kaynaklı talepler sayfasını kullanarak açığa alabilirsiniz.

  Gizli Fırsatlara Abone Olun

  Bir sonraki seyahatiniz için ilham almak mı istiyorsunuz? Size karıçılmayacak en son teklifleri sunalım! Daha akıllı seyahat etmenize yardımcı olacak araçlar ve ipuçları için bültenimize kaydolun.
  +90
  Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmak istiyorum. Detaylı Bilgi

  pasobilet.com üzerinde gerçekleştiren işlemler TURSAB'a 9086 Belge no ile kayıtlı A Grubu Seyahat Acentesi Gezinoks Turizm üzerinde gerçekleştirilmektedir.

  odeme türleri odeme türleri odeme türleri odeme türleri odeme türleri
  2020 Copyright © Paso Bilet Tüm Hakları Saklıdır.